Profesyonel Ekibimiz İle En Büyük Arzumuz İş Verimliliğimizin Müşterilerimize Kolaylık Sağlamasıdır.

OTO ÜMİT’in Genel Müdürü Sn. Ümit KONAR ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. “Volkswagen, Audi, Seat, Skoda ve Porsche yedek parçalarını MORE WAYS markası ile müşterilerimize sunuyoruz.” diyen  Sn. KONAR,  MORE WAYS ürünlerinin her geçen gün en yüksek talepleri karşılayacağını vurguladı. MOREWAYS markası hakkında detaylı bilgiler veren Sn. KONAR’a Yedekparça Dergisi olarak teşekkür ederiz.

Firmanızın kuruluşu ve faaliyet alanı hakkında bilgi verir misiniz?

Kuruluşumuz 1989 yılındadır. Firmamız, Nizamettin KONAR ve oğulları Ümit KONAR ve Zafer KONAR ile faaliyete başlamıştır. Pazarda o yıllarda yedek parça da ürün sıkıntısının olduğunun farkına vardım. Sıcak satış ile toptan yedek parça hizmetini müşterilerime sundum. Zaman içerisinde müşteri portföyümüz arttı ve Türkiye pazarında sevilen ve tercih edilen firma olduk. Ben Ümit KONAR ve Kardeşim Zafer KONAR ile birlikte yedek parça sektöründe tecrübemizin doğrultusunda sıcak satışdan B2B sistemine geçiş yaptık. Şuan plasiyer personeller ile müşteri ziyaretlerimize devam ediyoruz. Güleryüzlü hizmet ve hızlı gönderi ilkeleriyle müşterilerimizin siparişlerine en erken şekilde ulaşmalarını sağlıyoruz. Profesyonel ekibimiz ile en büyük arzumuz iş verimliliğimizin müşterilerimize kolaylık sağlamasıdır.

Faliyet alanı olarak Otomotiv  sektöründe Volkswagen, Audi, Seat, Skoda ve Porche yedek parçalarını MORE WAYS markası ile müşterilerimize sunuyoruz.

Kullanıcıya sunduğunuz ürün çeşitliliği hakkında neler söylersiniz? Otomotiv sektörüne ne gibi hizmetler-ürünler sunuyorsunuz?

Ürün çeşitliliği olarak Otomotiv yedek parça sektöründe markamızın ürün çeşitliliğine her gün yeni ürünler ekleyerek çeşitliği en zengin hale getirme gayreti içerisindeyiz.

Tecrübelerimiz doğrultusunda piyasada hareketliliği olan ürünleri müşterilerimizin taleplerinin yoğunluğuna göre  müşterilerimizin hizmetine sunmak ve mağdur etmemek için MORE WAYS ürünlerini her daim stoklarda hazır tutma çabasındayız. Müşteri, usta, perakende ve toptan satış yapanlar döngüsünde talep edilen ürünleri Ar-Ge bölümümüz tüm titizliğiyle yapmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda MORE WAYS ürünlerinin piyasada kısa sürede raflarda yer alması ve ustalar tarafından tercih edilmesi başarısını kanıtlamıştır. Ön düzen, elektronik, fren aksamı, aydınlatma ürünleri, süspansiyon parçaları gibi birçok ürünleri müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Firmanızın sektördeki pazar payı ve konumu hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız sektörde toptan yedek parça firmaları arasında ürünlerinin kalitesi ile üst sıralarda yer almaktadır. Bu yüzdendir ki pazar payı olarak Volkswagen, Audi, Seat, Skoda yedek parçalarında firmamızın adı herkes tarafından bilinmektedir.

Pazarlama bölümü olarak müşterilerimizin yedek parçayı kolayca çözümleyip sipariş vermesini sağlıyoruz.

Satış pazarlama organizasyonunuzdan bahseder misiniz? Ürünlerinizi daha çok nerelere pazarlıyorsunuz?

Pazarlama kısmında plasiyer olarak görev yapan personellerimiz, tüm Türkiye’de satış için müşterilerimize hizmet vermektedir. Yanı sıra B2B programı ile online olarak müşterilerimize aradıkları parçayı kolayca bulma ve sipariş verme olanağını sunuyoruz. B2B programında müşterilerimize ekstra hizmet olarak yedek parça sektörünün olmazsa olmaz katoloklarını online olarak sunuyoruz. Bu çalışmalar ile pazarlama bölümü olarak müşterilerimizin yedek parçayı kolayca çözümleyip sipariş vermesini sağlıyoruz. MORE WAYS  tüm Türkiye’de pazarlama faaliyetlerini devam ettirmesinin yanı sıra yurt dışında da arz ve talep görüşmelerini sürdürmektedir. Kısa zamanda talep doğrultusunda yurt dışında da bayilik anlaşmaları yapılacaktır.

Kalite politikanızda bahseder misiniz?

  • Tüm süreçlerde, müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak karşılayan bir anlayış içinde güvenilir ve aranan firma olmayı,
  • Maliyetleri düşürmek ve karlılığı arttırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyi ve uygulamayı,
  • Kalite sistemleri çerçevesinde tüm çalışanların daha yetkin ve yeteneklerini en üst seviyede kullanabilen kişiler haline gelmeleri için ekip çalışmasına önem vererek kalite düzeyini sürekli yükseltmeyi,
  • Tüm çalışanlarda kalite, bilincini tesis etmeyi,
  • Tedarikçilerle güvene dayalı bir işbirliği içinde olmayı,
  • Firmamızın ve Türkiye’nin adını dünyaya daha çok duyurmak amacına hizmet etmek üzere, mevcut teknik, idari ve mali birikimlerimizi yurt dışına taşımak,
  • En uygun, en doğru ve en ekonomik çözümleri en hızlı biçimde üreterek daha sonra ortaya çıkabilecek uygunsuzlukların önüne geçmeyi,
  • Başlanan her projeyi zamanında, en üst düzey tekniklerle projesine tam uyumlu, istenen kalitede ve bütçe sınırları içinde eksiksiz tamamlamayı,
  • İçinde bulunduğumuz topluma ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmayı, ve İş hacmini sürekli geliştirerek, ülke ekonomisine katkıda bulunmayı,

Kalite politikamızın ana unsurları olarak sıralayabiliriz.

Firmanızın çatısı altında yer alan markalarınızdan bahseder misiniz?

Firmamızın tescilli markası MORE WAYS dir. MORE WAYS olarak tek marka üzerinde tam başarıyı elde ederek ardından farklı markalarımızın ilerleyen zamanlarda bünyemize katılması söz konusudur.

 

Firmanızın belirlediği hedefleriniz nelerdir?

Otomotiv yedek parça sektöründe pazar payında ilk sıralarda yer almak ve markamızın ulaşabilecek en son noktaya taşımaktır.

Ayrıca performans ve stratejik hedeflerimizi de şu şekilde sıralayabilirim.

-Karlılığın arttırılması,

-Pazar payının arttırılması,

-Satış miktarının arttırılması,

-Müşteri memnuniyet ve bağlılığının arttırılması,

-Rework azaltılması.

2016 yılını hem genel anlamda hem de bulunduğumuz otomotiv yan sanayi açısından kısaca değerlendirebilir misiniz?

2016 yılı genel anlamda Türkiye piyasasında genel bir durgunluk seyretsede sektör olarak değişiklik göstermiştir.

Türkiye’de gerek yurt içi gerek ihracat satışı olarak 2016 yılında firmaların geçmiş yıllara göre ilerlediğini düşünüyorum.

2016 yılında OTO ÜMİT olarak 2015 yılına göre  %20 büyüme oranı ile kapattık. Bu oran diğer yıllara nazaran ivmemizde bir büyüme olduğunu başarı hanemizin önemli bir yerine yazıyoruz. Elbette bu büyümeyi elde etmemizde 2016’da bizimle çalışmayı seçen, yeni müşterilerimiz, ekibimiz ve bizimle çalışmaktan memnun olan mevcut müşterilerimizin çok büyük payı var. Teşekkürlerimi sunarım.

2017 beklentilerinizi de bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz. 2017’de sizce bizi neler bekliyor?

Beklentilerimiz hep yüksek ve ileri seviyededir. Pazar payı olarak 2017 yılındaki bugünkü konumumuz bizi tatmin edici  durumdadır. İnovatif bir dönüşüm süreci ile daimi ilerleme aşaması bizleri 2017 yıl sonunda da  mutlu edeceğine inanmaktayım.

Yıl içerisindeki faliyetlerimiz en çokta kalite politikamızın ilk maddesi olan  müşteri memnuniyeti misyonu müşterilerimizin yüzünü güldürdü.

Müşterilerimize güzel bir tatil sunarak mutlu ettik yıl sonunda yurt dışı faliyetlerimiz ile devam edeceğiz.

Sektöre yeni teknolojilerin kazandırılması için önerileriniz var mıdır? Bu konuda ülkemizdeki gelişmeleri nasıl yorumluyorsunuz?

Türkiye, teknolojik yenilikte çok ileri seviyededir ve bunun gururunu yaşıyoruz. Özellikle sanayi kısmında gerek OEM parça üretimi gerek ünlü markalara üretim bir çok sanayimizde gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra yedek parça sektörünün olmazsa olmaz parçalarında elektronik parçaların yatırımında daha çok  çaba göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Attachment

Yorum Yap

*