Eurobump Otomotiv’e YYS Belgesi

 

Otomobil tamponu, panjur ve tampon ek parçaları imalatı gerçekleştiren Eurobump Otomotiv, Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü belgesi almaya hak kazandı.  

Eurobump Otomotiv yetkilileri, YYS belgesini İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Hatipoğlu’nun elinden aldı.

Dünyada ve Türkiye’de bir ilk!

Dünyada ilk kez bir otomobil tampon üreticisine verilen bu belge ile Eurobump Otomotiv, gümrük işlemlerinde müşterilerine daha hızlı ürün sevkiyatı gerçekleştirecek.

 

Ülkemizin en büyük tampon üreticisi Eurobump Otomotiv, dünyanın birçok ülkesine otomobil yedek parçası ihracatı gerçekleştirmektedir. Tampon üretiminde dünyada sadece Eurobump Otomotiv’in sahip olduğu YYS belgesi aynı zamanda global pazarda AEO olarak geçmektedir.

YYS Nedir?

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü kavramı, gümrük idaresinin dış ticaret işlemlerinde güvenebileceği kişileri belirleyerek, bu kişiler üzerindeki kontrolünü azaltmasını ve kaynaklarını daha yüksek kontrol gerektiren işlemlere yoğunlaştırmasını sağlamak üzere ortaya çıkmıştır. Yetkilendirilmiş yükümlü, gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, kayıt sistemi düzenli ve izlenebilir olan, mali yeterlilik, emniyet ve güvenlik standartlarına sahip bulunan, kendi oto kontrolünü yapabilen güvenilir firmalara gümrük işlemlerinde birtakım kolaylık ve imtiyazlar tanıyan uluslararası bir statüdür.

Attachment

Yorum Yap

*