NTN-SNR Sahte Ürünlerle Savaşıyor

Sahtecilik suçtur, yasal yaptırımları da bulunmaktadır.

Otomotiv sanayi açısından hayati önem taşıyan rulmanlar, seri üretime tabi diğer birçok parça gibi sürekli olarak kopyalama ve sahtecilik vakalarına konu olurlar. Özellikle son yıllarda, sahte ürün imalat tekniklerinin giderek geliştiğini ve eğitimsiz gözlerin sahte parçaları ayırt edebilmesinin neredeyse imkansız hale geldiğini gözlemliyoruz. Eskiden bu tür vakaların nadiren görüldüğü ülkelerde dahi, özellikle yedek parça piyasasında, her türden sahte rulmana rastlanmaktadır. Dolayısıyla bu durum tüm üreticileri etkilemektedir.

Sahte ürün kullanımının yol açtığı riskler nelerdir?

Sahteciliğe karşı mücadele hayati önem taşımaktadır, çünkü aslolan güvenliktir. Sahte ürünler, kullanıcıları için pek çok farklı açıdan risk oluşturur.
Orijinal NTN-SNR rulmanlarını seçerek 3 önemli tehlikeyi bertaraf edebilirsiniz:
• Güvenlik: Sahte rulmanlar güvenlik açısından risk teşkil eder, dolayısıyla hem insan hayatını hem de üzerinde kullanıldıkları taşıtları tehlikeye atarlar.
• Güvenilirlik: Sahte rulmanlar asla olması gereken kalite düzeyine ulaşamaz, sıklıkla arızaya neden olur ve böylelikle aracınızın yıpranmasına ve ömrünün kısalmasına yol açar.
• Kullanım koşulları: Sahte rulmanlar araçların sık sık arızalanmasına yol açarak ekonomik zarara neden olur. Bu tür arızaların sebep olduğu itibar zedelenmesi de ayrıca dikkate alınmalıdır.

 

Sahte ürünlere karşı mücadele etmek herkesin yararınadır

Sahte ürünler, NTN-SNR’ı olduğu gibi pek çok önemli üreticiyi finansal açıdan etkilemektedir, bu nedenle inovasyona yönelik çok büyük yatırımlar yapılmaktadır. Tüm bunların yanısıra, sahte rulman imalatçılarının eski teknoloji ile üretilen ürünler sattığı unutulmamalıdır.
Orijinal ve onaylı NTN-SNR ürünlerini satın alarak, daha adil ve gelişmiş çalışma şartları yaratılmasına da katkıda bulunursunuz.

 

Sahte ürünlerle nasıl savaşılır?

Rulman üreticileri bu problem ile birkaç farklı cephede savaşmaktadır:

Gümrük ile yakın işbirliği: OEM rulmanlarını ambalajları, ambalajlama yöntemleri, markalamaları ve resmi nakliye belgeleri vb. aracılığı ile daha iyi tanımlamaları amacıyla gümrük memurları için bilinçlendirme ve eğitim programları düzenlenmektedir.

Distribütörlerin ve son kullanıcıların farkındalığını artırmak: İletişim kampanyaları (müşterileri sahte ürünlerin tehlikeleri  hakkında bilgilendirme amaçlı posterler, distribütörler için  farkındalık artırıcı broşürler);
 Distribütörleri uyarma ve sahtecilik kurbanı olmalarını önleme amaçlı brifingler;
 Resmi tedarikçiler ve dağıtım kanallarının bildirilmesi.

Markalama ve teknolojik gelişmeler: Ürünlerin ve ambalajların markalanması, düzenli olarak değiştirilen etiketler, kopyalamayı zorlaştırmak için hologramların kullanımı, sahte ürün imalatçılarının kapasitelerini aşan performansa sahip ürünler geliştirmek için sürekli inovasyon.

Ortak çalışma: Dünyanın tüm büyük rulman üreticileri, sahte ürün riski yüksek ülkelerde çok sayıda farkındalık yaratma ve eğitim kampanyası yürüten Dünya Rulman Birliği’ne (WBA) üyedir.

Orijinal ürünleri ayırt etmenizi sağlayacak 3 ipucu

• Her zaman güvenilir ve onaylı tedarikçilerden satın alın.
• Tüm yasal gerekliliklere uygun bir fatura talep edin.
• Piyasa değerinin çok altındaki “gerçek olamayacak kadar iyi” fiyatlara ve alışılmışın dışındaki stok miktarına karşı dikkatli olun.

Sonuç olarak ;

Sahte ürünlere kanmayın. Benzer dizaynları ve cazip fiyatlarının arkasında güvenlik standartlarına uygun olmayan teknik özellikler gizlidir.
Kendimizi kaliteli ürünler üretmeye adadık : Tüm NTN ve SNR fabrikaları ISO 9001 sertifikasına sahiptir. Sıkı şekilde denetlenen dizayn ve teknik özelliklerin yanısıra, premium kalitede çelik kullanmaktayız. Satış ve servis hizmetlerimizin kalitesi, koşulsuz müşteri memnuniyeti politikamıza dayanmaktadır.

Kendinizi riske atmayın, orijinal parça alımında ısrarcı olun!

Sahte ürünlere karşı mücadele etmek herkesin yararınadır

Sahte ürünlere karşı mücadele etmek herkesin yararınadır

Sahte ürünlere karşı mücadele etmek herkesin yararınadır

Attachment

Yorum Yap

*