NTN-SNR Sensörlü Rulmanı İle MAGNA İnovasyon Ödülü’nü Kazandı

Rulman konusunda dünya lideri olan NTN-SNR ROULEMENTS ile sensör uzmanı EFI AUTOMOTIVE, geleceğin motorlarını geliştirmek üzere işbirliği içine girdi. İki firma ortaklaşa olarak otomobillerdeki elektrik motorlarının kontrolünü optimize eden bir sensörlü rulman üretti. Bu ürün, E-mobilite çözümlerinde lider bir oyuncu olan MAGNA POWERTRAIN tarafından ilk kez 2018 yılında verilmeye başlanan “Elektrifikasyon” kategorisinde inovasyon ödülüne layık görüldü. Bu inovasyon, üreticilerden gelen yoğun talebe bir yanıt olarak ortaya çıktı: mevcut standartlara alternatif çözümler bulmak. Daha fazla kompaktlık ve kolay montaj sağlamak için rulmana bir açı sensörü entegre edilerek hassas ölçüm ve güvenli çalışma koşulları garantilenmiş oldu.

Sensörlü rulman, geçtiğimiz Kasım ayında “Tedarikçi İnovasyon Yarışması” nın “elektrifikasyon” kategorisinde birincilik ödülü aldı. Orijinal ekipman üreticilerinin en iyi inovasyonlarını ödüllendiren Magna Powertrain, bu sensörlü rulmanı yarının araçları için büyük bir ilerleme olarak kabul etti. Elektrikli ve hibrit araçların 2025 yılında otomotiv pazarının % 40’ını oluşturacağı öngörülmekte. NTN-SNR ve EFI de, elektrikli motorun gelecekteki gelişiminde lider olma niyetlerini ortaya koyuyorlar.

Hall etkisi teknolojisi sayesinde hassasiyet ve güvenilirlik

NTN-SNR ve EFI, sensörlü rulman teknolojisini geliştirmek için manyetik ölçüm konusundaki uzmanlıklarından yararlandı. Bu çözüm, yüksek hızlı bir bilyalı rulmana monte edilmiş inovatif yapıda bir manyetik bilezik ve SIN / COS çıkışları sağlayan bir Hall etki sensöründen oluşmaktadır. Ürün, elektrik motorunun optimum kontrolünü sağlamak için rotor açısını 1 ° manyetik hassasiyetle ölçer.

Attachment

Yorum Yap

*