ROTA, Automechanika İstanbul Fuar’ında Konsept Tasarım Ürünlerini Sergiledi

ROTA, Automechanika İstanbul Fuar’ında geliştirdiği “monoblok bugi çeki kolu” ve “kompakt X çeki kolu” ürünlerini ilk kez sergiledi. Uzun yıllardır ROTA markası ile üretim yaptığı direksiyon ve süspansiyon parçalarına ek olarak üretimine başladığı hidrolik silindirleri de bu fuarda ilk kez sergiledi. Ziyaretçiler hidrolik silindirlere ve konsept ürünlere yoğun ilgi gösterdi.

1,397 katılımcı firma, dünyanın dört bir köşesinden gelen 48,737 ziyaretçi ile Automechanika Istanbul  Fuarında buluştu. Rekor sayıda ziyaretçi katılımı ile sonuçlanan fuarda ROTA, tasarım ekibi tarafından konsept olarak geliştirilen “monoblok bugi çeki kolu” ve “kompakt X çeki kolu” ürünleri de sergiledi. Patenti alınan ürünler ROTA’nın sektördeki tasarım konusundaki vizyonunu ve yenilikçi yaklaşımını temsil ediyor.

Monoblok bugi çeki kolu

ROTA, klasik bugi çeki kolundan daha hafif olan yeni tasarım “monoblok bugi çeki kolu”nu ticari araç üreticilerine yeni projelerde kullanılmak üzere sunuyor. Ayrıca “monoblok çeki bugi kolu” klasik bugi kolundan daha ekonomik olduğu için aftermarket alanın da kullanım potansiyeli vaat ediyor.

Geliştirilen “monoblok bugi çeki kolu” yalın tasarımı, daha az hammadde kullanımı, % 20 daha hafif olması ve kaynak, kenet gibi birleştirme operasyonlarını ortadan kaldırması özellikleri ile öne çıkıyor.

Kompakt X çeki kolu

ROTA, piyasada mevcut olan ve alternatifi olamayan döküm gövdeli X çeki koluna “kompakt X çeki kolu” tasarımı ile alternatif bir ürün oluşturdu. “Kompakt X çeki kolu” daha ekonomik, demonte edilebilen ve bakım yapılabilen özellikleri ile döküm x çeki koluna göre kullanıcı dostudur.

Geliştirilen “kompakt X çeki kolu” alternatifi olmayan döküm rijit x çeki koluna alternatif bir tasarım olması, değiştirilebilir bileşenlerden oluşması ve aftermarket kullanıcısı için alternatif ürün seçeneği olması özellikleri ile öne çıkıyor.

 

Kalite odaklı hidrolik silindir üretimi

ROTA üretimine başladığı hidrolik silindirleri Automechanika İstanbul fuarında ilk kez sergiledi. ROTA ticari araçlar ve traktörler için kullanılan direksiyon sistemi hidrolik silindirlerini üretmeye başladı. Ayrıca ROTA traktörler için orta kol hidrolik silindirlerini, zirai ekipmanlar için ise mekanik hareket silindirlerini üretim portföyüne ekledi.

ROTA hidrolik silindirleri tüm süreçleri standartlaştırılmış ve doğrulanmış şekilde üretiyor. Ürünler gerçek kullanım şartlarında saha testleri sonrası valide ediyor. Üretimi tamamlanan ürünler sevkiyat öncesi sızdırmazlık testine girer ve ölçüsel olarak kontrol ediyor.

Direksiyon ve süspansiyon parçaları

ROTA, standında ticari araçlar, zirai traktöler ve iş makinaları için yaklaşık 30 yıldır üretimini yaptığı rotbaşı, rotil, komple rot, rot mili, V kol, bugi kolu, sabit rot ve tamir takımı gibi parçalarını fuarda sergiledi. ROTA, 83 taşıt markası için 10.000’den fazla OEM referans ürün üretmektedir. Ayrıca ROTA  geliştirdiği yaklaşık 300 yeni ürünün bir kısmını da standında sergiledi.

Attachment

Yorum Yap

*