ART, Dikiz Aynasi Ürün Grubunda Global Bir Marka Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor.

Sektör ve siz şirket olarak 2018’i nasıl geçirdiniz? Sektörle ilgili 2019 öngörünüz nedir?

ART Otomobil Aksamları olarak yeni kurulan ve her zaman gelişmekte olan bir şirket olduğumuz için 2018 yılı bizim için verimli geçti fakat bazı ekonomik ve politik problemler bu gelişmeleri belli bir oranda yavaşlattığını söylemek daha doğru olur.2019 yılı bizim şirketimiz adına yeniliklere devam etme, innovatif iş ,yönetim modelleri  ve iş geliştirme olarak yılı olarak devam edecek. Cirosal büyümemizin yanında adetsel bazda da büyümeyi çeşitliliği arttırarak elde edeceğimizi düşünüyoruz. Otomotiv aftermarket sektörü açısından 2019 yılı daha ince eleyip sık dokunulması, dikkat edilmesi ve tasarrufa gidilmesi gereken bir yıl olarak düşünüyorum.

-Kısaca kuruluş hikayesini ve bugün geldiği büyüklüğü ve pazardaki konumunu belirtir misiniz?

ART Otomobil Aksamları A.Ş. 2014 yılının Ağustos ayında kurulmuş olup daha önce yapılmamış dikiz aynası ürün çeşidini tek bir çatı altında toplayan dünyadaki çok az sayıda olan firmalardan bir tanesidir. Şuan için Türkiye pazarında çok geniş bir çeşitlilikle müşterilerine ART (Automotive Reflection Technologies)markasıyla hizmet vermektedir. ART’nin amacı dünya üzerinde dikiz aynası konusunda globalleşen büyük bir marka olmadığının farkında olup bu amaç doğrultusunda ART (Automotive Reflection Technologies) markasını otomotiv sektöründe dikiz aynası ürün grubu konusunda global bir marka haline getirmektir.

-Rakiplerinizden hangi alanlarında farklılaşıyorsunuz? Sizi farklı kılan unsurlar nelerdir?

Dikiz aynası otomotiv sektörü için çok spesifik bir ürün grubudur. Ayrıca üretim prosesi zor ve uzmanlık gerektiren bir üründür, bu sebeple bu ürün grubunu geniş çeşitlilikle yapmayı başarmak herkesin yapabildiği bir şey değildir. ART bu ürün grubunu en geniş çeşitlilikle tek bir çatı altında toplayan ve müşterilerine en hızlı şekilde tedariği sağlayan dünya üzerindeki tek firmadır. Bu değer önermeleri ART markasını rakiplerinden bir adıma öne çıkarmaktadır.

-Son dönemde yaptığınız en önemli yatırımlar neler oldu? Bunlar, büyümenizi nasıl etkiledi? 

 Biz dijitalleşmeye ve teknolojiye önem veren bir firmayız, bu sebeple ERP sistemi konusunda cloud ERP’ye global bir yazılım markasıyla yatırımımız oldu ve şu an için Türkiye’de ilk defa cloud ERP konusunda bir success story yaratıyoruz. İş zekalarını finansal ve bilimsel bilgiler ışığında oluşturduk, bu sayede yönetim gücümüz güçlendi ve yönetim sistemini her geçen gün en otonom ve kurumsal Dünya standartlarına getirmeye çalışıyoruz. Bu yatırım bazı iş proseslerimizin hızlanması ve kontrolünü arttırmıştır. Bu sayede her bir adımımızda kendimizi daha iyi denetleyip daha iyi kararlar vererek büyümemizi kontrol altında tutmaktayız.

 -Son dönemde özellikle üzerinde durduğunuz hizmetler, ürünler ve teknolojiler neler, bu hizmetler ve ürünler sektöre nasıl bir değer yaratıyor?

 Önümüzdeki dönemde dijitalleşmenin katkısıyla komple entegre bir sistem oluşturarak,’’just in time’’ bir tedarik zinciri kurma hedefimiz bulunmakta. Bu sayede müşteri memnuniyetini, servis hızını ve kalitesini en üst düzeyde ve stok maliyetlerini en düşük seviyede tutma hedefimiz bulunmaktadır. Ayrıca bir diğer yandan her geçen gün genişleyen ürün gamımız otomotiv sektörü için yenilikler sağlamakta ve bulunabilirlik konusunda müşterilerimiz için büyük bir değer önermesidir.

-Önümüzdeki dönemde büyürken özellikle hangi alanlara odaklanacaksınız?

ART 4 yıllık bir firma olup spesifik bir ürün gamı konusunda hizmet vermektedir. Bu farklılığımızı, değer önermemizi yurtdışına taşıyarak  dünya markası olma yolunda bir adım atmak istemekteyiz. Gerekli çalışmalarımızı  yapmakta ve iş modelimizi sağlamlaştırmaya çalışmaktayız. Bu konuya önemle ağırlık vereceğiz.

-2019 ajandanızın ana gündem maddeleri nelerdir?

2019 da yapacak işlerimiz var ve kendimizi her gün geliştirmek ve değer katmak için çaba sarfetmekteyiz. Bu başlıklar kısaca;

Dijitalleşme

Ürün çeşitliliği

Ürün, servis kalitesi

Globalleşme

Müşteri Hizmetleri

İnsan kaynakları

-İhracat ve büyümeyle ilgili hedefleriniz nelerdir?

Yukarıdaki soru bunun cevabı olduğunu düşünüyorum.

-Yeni döneme ilişkin hedefleriniz, planlarınız ve yatırım planlarınız nelerdir?

Üretim konusunda ar-ge’ye yatırım yapmayı ve ürün geliştirme konusunda yatırım planlarımız bulunmakta. Üretimi arttırmanın markamıza önemli katkı sağlayacağını savunuyoruz.

-Gelecek 5 yıl için önünüzde nasıl bir yol haritası var?

ART (Automotive Reflection Technologies) markası global marka haline getirmek ve ülkemiz için bir değer yaratmak adına her şeyi yapacağız. Bu amaçla her gün çalışmalarımıza geniş bir dünya vizyonuyla devam etmekteyiz. Gerekli yerlerde, doğru konumlarda, doğru insan kaynağıyla bize olumlu sonuçlar getirecek projeler geliştirmeye çalışıyoruz.

-Eklemek istedikleriniz varsa paylaşır mısınız? 

Vakit ayırdığınız için teşekkürlerimi bildirmek isterim.

Attachment

Yorum Yap

*