MAHLE Servis Çözümleri Merkezi Yatırımı Yapıyor

MAHLE, üretim, araştırma ve geliştirme merkezinin temelini Parma/İtalya’da atıyor.

Faaliyetlerin bu merkezde toplanması, geliştirme ve üretim için yenilikçi bir ortam sağlayacak.

Parma’da yeni Servis Çözümleri inşaatının köşe taşını yerleştirerek, servis ekipmanları ve donanımı alanındaki MAHLE çözümleri için önemli bir adım atıyor. Üç farklı yerde bulunan MAHLE Servis Çözümleri, yaklaşık 15.000 metrekare alana kurulacak bir çatı altında bir araya getirilecek. Merkez, gelecek dönemde iklimlendirme sistemleri ve şanzıman servisi için ekipmanların yanı sıra tanılama cihazları ve sürüş destek sistemlerinin kalibrasyonu için ekipmanlar da geliştirecek ve üretecek.

Siyaset ve iş dünyasından temsilcilerin katıldığı resmi temel atma töreni 1 Mart tarihinde yapıldı. Yeni merkezde araştırma ve geliştirme, üretim ve lojistik bölümlerinin yanı sıra eğitim salonları ve araç testi için servis alanı da yer alacak. Parma’daki araştırma ve geliştirme faaliyetleri, yeni küresel ürün platformları ve servis çözümleri çeşitliliği için zemin oluşturacak. MAHLE, yeni yerine 2020 yılının ilk çeyreğinde taşınacak.

MAHLE Aftermarket Genel Müdürü ve Kurumsal Yönetim Başkan Yardımcısı Olaf Henning, merkezin inşaatıyla ilgili şunu ifade etti: “Burada başlayan inşaat bizim için önemli bir kilometre taşı ve müşterilerimize gerçek rekabet avantajı sağlayan birinci sınıf servis çözümleri sunmaya devam etmemize olanak sağlayacak”. MAHLE adına Olaf Henning, inşaat projesinin hayata geçmesinde sundukları örnek destek için Parma belediyesine teşekkür etti.

MAHLE Hakkında

MAHLE, otomotiv endüstrisinin önde gelen uluslararası geliştirme ortağı ve tedarikçisi olmasının yanı sıra, geleceğin mobilitesinin öncüsüdür. Grubun ürün portföyü, hem içten yanmalı motor teknolojileri hem de e-mobilite için güç aktarım sistemleri ve klima teknolojisi ile ilgili önemli tüm konuları kapsıyor.  Grup, 2017 yılında yaklaşık 78.000 çalışanı ile yaklaşık 12,8 milyar Avro ciro elde etmiştir ve 30’dan fazla ülkede 170 üretim yeri ile temsil edilmektedir.

MAHLE Aftermarket Hakkında

Yedek parça konusunda uzmanlaşmış iş birimi MAHLE Aftermarket, otomotiv aftermarket ürün yelpazesi için orijinal ekipman seri üretiminden sağladığı teknik bilgiyi kullanmakta ve ticaret, servis ve motor tamiri ortaklarına tedarik yapmaktadır.  Portföyde ayrıca, MAHLE Servis Çözümleri bölümü tarafından geliştirilen servis ekipmanlarının yanı sıra, kapsamlı hizmetler ve özelleştirilmiş eğitim programları da yer almaktadır. Tam kapsamlı bu uzmanlık, MAHLE, BRAIN BEE, BEHR, CLEVITE, IZUMI, KNECHT FILTER ve METAL LEVE markaları adı altında sunulmaktadır.

MAHLE Aftermarket, dünya çapında 25 merkez ve çeşitli satış ofislerinde yaklaşık 1.600 çalışanı ile temsil edilmektedir. İş birimi, 2017 yılında 950 milyon Avro üzerinde global satış hacmine ulaşmıştır.

Attachment

Yorum Yap

*